C13S400036
- Value for money: Epson quality at an affordable price
- Works hand-in-hand: Our papers are designed to bring out the best in our inks
- Epson quality to everyday life: Even scrapbook photos can look great
- Fit for purpose: A low cost photo paper designed for everyday printing
- Options to suit: A choice of sizes and pack volumes
| SKU | C13S400036 |
|---|---|
| EAN | 8715946611860 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Roll width | 21 cm |
| Print technology | Inkjet |
| Finish type | Gloss |
| Sheets per pack | 50 sheets |
| Paper size | A4 |
| Compatible products | - Expression Photo HD XP-15000 - Expression Home XP-342 - Expression Home XP-245 - Epson Stylus Photo 1500W - Epson Stylus Photo 1400 - Epson Expression Premium XP-600 - Epson Expression Home XP-405WH - Epson Expression Home XP-405 - Epson Expression Home XP-305 - Epson Expression Home XP-302 - Epson Expression Home XP-202 |
| Product colour | Multicolour |
| Media weight | 183 g/m² |
| Paper size | 21x29.7 cm |
| Weight & dimensions | |
| Roll width | 21 cm |
| Packaging data | |
| Package width | 222 mm |
| Package depth | 305 mm |
| Package height | 13 mm |
| Package weight | 597 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 1440 pc(s) |
| Technical details | |
| Finish type | Gloss |
| Paper size | A4 |
| Country of origin | Japan |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 74.2 cm |
| Master (outer) case width | 230 mm |
| Master (outer) case length | 320 mm |
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 300 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1800 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 74.2 cm |
| Minimum order quantity | 20 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946612232 |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 80 cm |