Kondor Blue KB-FHDMI-12RA-LA-R HDMI cable 0.3 m HDMI Type A (Standard) Red
SKU
KB-FHDMI-12RA-LA-R
Login for pricing
In Stock: 3 available
12” Right Angle to Left Angle Full HDMI Straight Cable
  • 12-inch right-angle to left-angle HDMI monitor cable
  • High-speed HDMI cable with 4K 3D capabilities
  • 60 Hz, HDMI 2.0, 18Gbps, and HDR Metadata capabilities
  • Ultra-Durable: Nylon Braided
  • Reinforced Connectors
More Information
SKU KB-FHDMI-12RA-LA-R
EAN 5068650983604
Manufacturer Kondor Blue
Availability In Stock
KONDOR BLUE brings you the highest-quality professional audio cable lineup on the market!
Connect your video camera to your on-camera monitor with our 12-inch high-speed HDMI cable. This right-angle to left-angle HDMI monitor cable has high-speed 4K 3D capabilities. It features 60 Hz, HDMI 2.0, 18Gbps, HDR Metadata capabilities, and durable nylon braiding.
Features
Connector 1 form factorAngled
Connector 2 form factorAngled
Maximum refresh rate60 Hz
Product colourRed
Cable length0.3 m
Quantity per pack1 pc(s)
Weight & dimensions
Weight28 g
Compare Products
StarTech.com 5m (16.4ft) HDMI Cable - 4K High Speed HDMI Cable with Ethernet - UHD 4K 30Hz Video - HDMI 1.4 Cable - Ultra HD HDMI Monitors, Projectors, TVs & Displays - Black HDMI Cord - M/M