Kondor Blue KB-MC-FHDMI-12-P HDMI cable 0.61 m HDMI Type A (Standard) HDMI Type D (Micro) Purple
SKU
KB-MC-FHDMI-12-P
Login for pricing
In Stock: 13 available
Gerald Undone MK2 Micro HDMI to Full HDMI Cable 12"-24" Coiled (Purple)
More Information
SKU KB-MC-FHDMI-12-P
EAN 5068650969356
Manufacturer Kondor Blue
Availability In Stock
GERALD UNDONE and KONDOR BLUE team up to bring you the highest quality cable lineup on the market!
Connect your camera to your on-camera monitor with this High-Speed Full HDMI to Micro HDMI Cable. This purple 12"-24" Coiled HDMI 2.0 cable supports 4K 60 Hz, 18Gbps, 3D video and features a nylon braid.
Connector 2 form factorStraight
Product colourPurple
Cable length0.61 m
Connector 1HDMI Type A (Standard)
Connector 2HDMI Type D (Micro)
Connector 1 genderMale
Connector 2 genderMale
Data transfer rate18 Gbit/s
3DYes
Supported graphics resolutions4096 x 2160
Connector genderMale/Male
Cable typeRound cable
HDMI cable typeHigh Speed HDMI cable
Compare Products
Manhattan HDMI 4K@30Hz Cable, 15m, Suitable for ALL 1080p/HD and majority of 4K uses (check your system 4K specification to be sure), Male to Male, Black, Ultra HD 4k x 2k, Lifetime Warranty, High Speed, Equivalent to HDMM15M Manhattan HDMI 4K@30Hz Cable, 15m, Sui... Login for pricing
StarTech.com High Speed HDMI Cable M/M - 4K @ 30Hz - No Signal Booster Required - 15 m StarTech.com High Speed HDMI Cable M/M... Login for pricing
Lindy 4.5m CROMO Slim Active High Speed HDMI 2.0 A/D Cable with Ethernet and 4K support