Kondor Blue KB-MN-FHDMI-12 HDMI cable 0.6 m HDMI Type C (Mini) HDMI Type A (Standard)
SKU
KB-MN-FHDMI-12
Login for pricing
In Stock: 6 available
HDMI, mHDMI, 0.3-0.6m, A, C
  • Mini HDMI to Full HDMI Cable
  • 12"-24" Coiled
  • High Speed 4k 60HZ HDMI 2.0 18Gbps HDR Metadata
  • 3D Support
  • Maximum Resolution Support: 4096 x 2160 at 60 Hz
  • Cable Length: 12"-24"
  • Ultra-Durable: Nylon Braided
  • Reinforced Connectors
More Information
SKU KB-MN-FHDMI-12
EAN 7427038123212
Manufacturer Kondor Blue
Availability In Stock
KONDOR BLUE brings you the highest quality cable lineup on the market!
Connect your camera to your on-camera monitor with this High-Speed Mini HDMI to Full HDMI Cable. This 12"-24" Coiled HDMI 2.0 cable supports 4K 60 Hz, 18Gbps, 3D video and features a nylon braid.
Connector 2 form factorStraight
Product colourBlue
Cable length0.6 m
Connector 1HDMI Type C (Mini)
Connector 2HDMI Type A (Standard)
Connector 1 genderMale
Connector 2 genderMale
HDMI version2.0
HDMI cable typeStandard HDMI cable
Compare Products
Manhattan HDMI 4K@30Hz Cable, 15m, Suitable for ALL 1080p/HD and majority of 4K uses (check your system 4K specification to be sure), Male to Male, Black, Ultra HD 4k x 2k, Lifetime Warranty, High Speed, Equivalent to HDMM15M Manhattan HDMI 4K@30Hz Cable, 15m, Sui... Login for pricing
Lindy 4.5m CROMO Slim Active High Speed HDMI 2.0 A/D Cable with Ethernet and 4K support