Zebra KIT-PWR-12V50W mobile device charger Bar code reader Black
SKU
KIT-PWR-12V50W
Login for pricing
In Stock: 1389 available
100-240 VAC,12V, 4.16A, 50W
More Information
SKU KIT-PWR-12V50W
EAN 5704174112600
Manufacturer Zebra
Availability In Stock
Used to power RFD8500i Single Slot Cradles and Universal Cradle.
Used to power Single Slot Cradle, Rugged Charge Connector/Charge Dongle, and 4-Slot Battery Charger.
100-240 VAC,12V, 4.16A, 50W
Provides US DOE Level VI compliance for power efficiency.
Performance
Charger compatibilityBar code reader
Design
Product colourBlack
Power
Input current4.16 A
Input voltage100 - 240 V